Uwagi do książki Bill'a Hybels'a "Potęga Bożego szeptu" Rozdział 3 Szaleństwo

Rozdział 3 ? Szaleństwo w stosunku do Pana.

Bill Hybels w niektórych fragmentach swojej książki przejawia szaleństwo i ignorancję wobec Stwórcy, Boga Wszechmogącego poprzez traktowanie Go jako swojego kumpla, przed którym nie wykazuje oznak lęku. Napawa mnie smutkiem nie tylko brak skrupulatności w odczytywaniu Bożych Słów, ale również lekceważące traktowanie Boga, co pokazuje jego brak bojaźni przed Nim.

Na stronie 52 Bill Hybels zwraca się do Boga w sposób dla mnie nie do przyjęcia. Coś mu wyszeptało, że ma zmienić treść kazania, które miał wcześniej przygotowane i zwraca się do Boga wierząc, że to Bóg przez szepty kazał mu zmienić tę treść :

?- Boże- powiedziałem na głos ? chętnie wygłoszę mowę, której ode mnie oczekujesz, zamiast tej przygotowanej przeze mnie wcześniej. Bardzo chętnie. Ale zawrzyjmy umowę: masz dziewięć minut i ani sekundy dłużej. Liczę na błyskawiczne tempo.?

Takie kumplowskie, rozkazujące odnoszenie się do Najwyższego, Wszechwiedzącego, Wszechobecnego, Świętego, Tego, na którego Słowo powstało wszystko i na którego Słowo zniknie wszystko, przed którego obliczem drży cały wszechświat, jest - delikatnie mówiąc - igraniem z Bogiem.

Na stronie 67 widać, jak Bill Hybels dalej wykrzywia Słowa Pańskie w bardzo subtelny sposób, sugestywnie wkładając w usta takich bogobojnych ludzi, jak Ananiasz czy Paweł, słowa, których oni by nigdy nie wypowiedzieli przeciwko Świętemu Bogu, ani nigdy by im to nie przyszło na myśl.

Są to słowa graniczące z bluźnierstwem, obrażające Boga, słowa, które Autor włożył we usta Ananiasza:

? Ej, Boże ? powiedział mniej więcej- nie oglądasz wiadomości, nie czytasz gazet? Przecież tyle się teraz mówi o tym całym Szawle. To terrorysta. Przybył do naszego miasta tylko po to , aby zniszczyć Kościół, do którego należę. Jeśli myślisz, że będę go szukał, to ktoś tu chyba zwariował?

Te zdania trzeba zdecydowanie potępić, gdyż sugerują, że jeżeli nie Ananiasz, to kto zwariował ?!

Na stronie 68 Bill Hybels włożył równie ohydne słowa w usta Szawła, których ten na pewno by nie wypowiedział, nawet będąc jeszcze prześladowcą Kościoła:

? Czy nie powinien podnieść się, pogrozić pięścią w kierunku Nieba i powiedzieć - ?I tylko na tyle Cię stać??.

Billowi Hybelsowi przyszło na myśl, żeby napisać w swoim bestsellerze słowa groźby ku Świętemu Bogu ... Takie teksty powodują, że ciarki przechodzą po plecach, kiedy widzi się odwagę do napisania podobnych słów. Grożenie Niebu przez ludzi jest celem działalności diabła.

Przypowieści Salomona 14:16

Mądry boi się Boga i unika złego, lecz głupiec spoufala się z nim i czuje się bezpieczny.

List do Hebrajczyków 10:31

Straszna to rzecz wpaść w ręce Boga żywego.

Jeżeli chcesz kontynuować, w dziale "Recenzje" odszukaj Rozdział 4.

Nowości

21 zasad dawania z 2 Listu do Koryntian 8–9

1. Macedończycy pokazani są jako modelowy wzór dawania. Kiedy widzimy, jak inni dają, zachęca nas to,...

Jezus kuszony i testowany. Lekcje z Ew. Mateusza 4

  WSTĘP Jezus został poprowadzony przez ducha na Pustynię Judzką, żeby był kuszony przez Szatana (w....

Zasady i zastosowania z Listu do Kolosan 1

  1. Zawsze, gdy się modlimy, dziękujemy za was Bogu, Ojcu naszego Pana Jezusa Chrystusa. Czynimy to,...